W dniu 17 kwietnia 2023 roku „logistycy”  z klas  I, II, III i IV Technikum uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Bochni. Celem wyjazdu było przyjrzenie się procesom funkcjonowania nowoczesnego magazynu firmy Kegel-Błażusiak, producenta odzieży roboczej, pokrowców i akcesoriów motorowych.

Ze względu na to, że siedziba firmy i produkcja znajdują się w Nowym Targu, uczniowie najpierw udali się tam na umówione spotkanie z kierownikiem działu sprzedaży. Wizyta ta pozwoliła na poznanie struktur organizacyjnych firmy, produkowanego asortymentu, systemu obiegu zamówienia od klienta przez wszystkie działy firmy: od obsługi klienta i logistyki, poprzez dział przygotowania produkcji, magazyn surowców, krojownie, szwalnie, kontrole jakości i pakowanie wyrobów gotowych. Pozwoliło to poznać w praktyce zastosowanie dokumentów magazynowych, produkcyjnych i sprzedażowych, zobaczyć działanie nowoczesnych systemów do krojenia tkanin, przygotowania wzorów i haftowania emblematów. W związku z tym, że firma produkuje min. odzież dla firm rentalowych, uczniowie poznali sposób, w jaki duże zakłady produkcyjne wynajmują odzież roboczą dla swoich pracowników.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie magazynu firmy, który znajduje się w Bochni. Wizyta tutaj była już ściśle lekcją logistyki: uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie centralnego magazynu o powierzchni 10,000 m2, nowoczesne wózki widłowe, regały i inne środki transportu magazynowego  wewnętrznego. Ważnym punktem było poznanie systemu kompletacji zamówień, skanowania artykułów, generowania dokumentów wysyłkowych i magazynowych i całościowa organizacja pracy magazynu.