Po roku pełnym wysiłku nadszedł w końcu czas wakacji. Ostatnim przystankiem przed rozpoczęciem zasłużonego okresu wypoczynku  było piątkowe zakończenie roku szkolnego. Obchody zaczęliśmy tradycyjnie od podziękowania Bogu podczas mszy świętej o godzinie 09:00, której przewodniczył ks. Piotr, jeden z naszych katechetów.

Kolejnym etapem było świętowanie w szkole. Poczet sztandarowy prezentował się znakomicie:

 

Po słowach przywitania przez Panią Dyrektor odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Następnie Dyrekcja wyraziła podziękowanie ks. Piotrowi, który niestety żegna się z nauczaniem w naszej szkole. Dziękujemy księdzu za troskę o wychowanie naszych uczniów w wierze!

W dalszej części prezenterzy z klasy III liceum, jako przedstawiciele uczniów, podziękowali za miniony czas nauki i zaprosili do obejrzenia prezentacji, będącej skrótem ogromu wydarzeń, jakie miały miejsce w tym roku. Prezentacja łączyła w sobie kolaż zdjęć oraz dwa filmiki, które zamieszczamy pod zdjęciami:

 

Po części prezentacyjnej nadszedł czas na uhonorowanie uczniów świadectwami z czerwonym paskiem oraz w pełni zasłużonymi stypendiami i nominacjami. Gratulujemy Przemysławowi Obrochcie (kl. III liceum) i Marcinowi Obyrtaczowi (kl. III technikum) za osiągnięcie najwyższych średnich w swoich szkołach i zdobycie świadectw z czerwonym paskiem. Ponadto gratulujemy zdobywcom świadectw z wyróżnieniem: Alicji Kidoń (kl. IS liceum), Justynie Strączek (kl. IIA liceum), Magdalenie Rusnak (kl. IIA liceum) i Weronice Wojtali (kl. IIA liceum).

Po powrocie do szkół po okresie pandemii nasi uczniowie nie próżnowali i zdobywali wiele nagród w różnorakich konkursach (wszystkie konkursy opisano w poprzednich postach na stronie). Prezentujemy zwycięzców i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs anglojęzyczny z wiedzy o Nowej Zelandii.

 

 

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

 

 

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Szekspira.

 

 

Grupa teatralna, która zdobyła Brązową Maskę w ostatnim przeglądzie Grup Teatralnych SPSK.

 

 

Zwycięzcy Dnia Sportu, którzy za rok będą musieli bronić zdobytego pucharu.

 

—-

Dziękujemy wszystkim za miniony rok. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy tak bardzo angażują się w naukę i uczestnictwo w konkursach. Każdy zasłużył na odpoczynek i mamy nadzieję wrócić do szkoły we wrześniu w pełni sił i chęci do dalszej nauki!