Dnia 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 05:30 grupa 39 uczniów z Technikum wraz z nauczycielami wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Budapesztu.

Do stolicy Węgier grupa dotarła około godz. 12:30, a na miejscu na młodzież czekała Pani przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęło się od Placu Bohaterów, najpiękniejszego reprezentacyjnego placu stolicy. Następnie uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać Zamek Vaydahunyad, Wzgórze Gelerta, Wzgórze Zamkowe, Pałac Prezydencki, Baszty Rybackie, Kościół Macieja i Bazylikę Św. Stefana. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Hali Targowej, pełnej straganów z artykułami spożywczymi i pamiątkami.

Kolejnym etapem wyjazdu był wieczorny rejs po Dunaju, który poprzedziła pyszna obiadokolacja w klimatycznej węgierskiej restauracji. Rejs okazał się największą atrakcja tego dnia. Podświetlone atrakcje na czele z Parlamentem na długo pozostawią ślad w pamięci młodzieży.

W drugim dniu wycieczki po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu uczniowie zwiedzali zielone płuca Węgier, czyli Wyspę Małgorzaty. Po tym ostatnim punkcie zwiedzania stolicy Węgier grupa opuściła Budapeszt i udała się do przepięknego miasteczka Szentendre. Przywitały tam uczestników wąskie uliczki, urocze domki, witryny sklepów i kawiarnie oraz jedyne w Europie Muzeum Marcepanu. Kolejnym przystankiem był malowniczo usytuowany zamek w Wyszehradzie. Ostatnią zwiedzaną miejscowością był Esztorgom nazywany także „węgierskim Watykanem”, gdzie znajduje się największa i najważniejsza katedra katolicka na Węgrzech.

Młodzież zgodnie stwierdziła, że wyjazd okazał się bardzo ciekawy i inspirujący. Wiele osób zdeklarowało, że jeszcze na pewno odwiedzi węgierską ziemię.